111 Zespoły ratownictwa medycznego w Olsztynie i Barczewie - Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie
wielkość tekstu: A | A | A |

Poznaj lepiej nasz region:


RATOWNICTWO MEDYCZNE

NUMER ALARMOWY

999

Centralna Dyspozytornia Medyczna w Olsztynie

Biuletyn Informacji Bublicznej
 

Zespoły ratownictwa medycznego w Olsztynie i Barczewie

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie jest właścicielem 8 ambulansów. Na terenie Olsztyna stacjonuje 7 zespołów ratownictwa medycznego, 3 z nich to zespoły specjalistyczne, a 4 – podstawowe. Rozstawione są w trzech miejscach stacjonowania, co ułatwia szybkie dotarcie do każdej z dzielnic. W Barczewie stacjonuje podstawowy zespół ratownictwa medycznego.

Wszystkie 8 zespołów, należących do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie, udziela rocznie pomocy około 20 tysiącom pacjentów (średnio 55 dziennie), zarówno na terenie miasta Olsztyna, jak i w sąsiadujących z nim gminach. Zespoły wyjeżdżają zarówno do wypadków komunikacyjnych, jak i innych urazów oraz poważnych, zagrażających życiu i zdrowiu zachorowań.

W sezonie letnim (od maja do września) po ulicach Olsztyna jeździ również motocykl ratowniczy, prowadzony przez doświadczonego ratownika medycznego. Mimo ograniczonego miejsca w jego kufrach mieści się sprzęt wystarczający do ratowania życia i wstępnego zaopatrzenia poszkodowanych – do przyjazdu ambulansu. Dzięki możliwości szybkiego przemieszczania się nawet po zakorkowanych ulicach, udaje mu się szybciej dotrzeć do osób potrzebujących pomocy.


RATOWNICTWO MEDYCZNE

NUMER ALARMOWY

999

Centralna Dyspozytornia Medyczna w Olsztynie

Biuletyn Informacji Bublicznej
 

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego
ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 28 B
10-602 Olsztyn

tel. +48 89 537 38 11
fax +48 89 537 38 10

e-mail: sekretariat@wspr.olsztyn.pl


© Copyright 2018 by WSPR OLSZTYN | All right reserved.
Projekt i wykonanie: Artneo.pl