111 Zespoły ratownictwa medycznego w Olsztynie i Barczewie - Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie
wielkość tekstu: A | A | A |

Poznaj lepiej nasz region:


RATOWNICTWO MEDYCZNE

NUMER ALARMOWY

999

Biuletyn Informacji Bublicznej

Zespoły ratownictwa medycznego w Olsztynie i Barczewie

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie jest właścicielem 8 ambulansów. Na terenie Olsztyna stacjonuje 7 zespołów ratownictwa medycznego, 1 z nich to zespół specjalistyczny, a 7 – podstawowe. Rozstawione są w trzech miejscach stacjonowania, co ułatwia szybkie dotarcie do każdej z dzielnic. W Barczewie stacjonuje podstawowy zespół ratownictwa medycznego.

Wszystkie 8 zespołów, należących do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie, udziela rocznie pomocy około 20 tysiącom pacjentów (średnio 55 dziennie), zarówno na terenie miasta Olsztyna, jak i w sąsiadujących z nim gminach. Zespoły wyjeżdżają zarówno do wypadków komunikacyjnych, jak i innych urazów oraz poważnych, zagrażających życiu i zdrowiu zachorowań.

W sezonie letnim (od maja do września) po ulicach Olsztyna jeździ również motocykl ratowniczy, prowadzony przez doświadczonego ratownika medycznego. Mimo ograniczonego miejsca w jego kufrach mieści się sprzęt wystarczający do ratowania życia i wstępnego zaopatrzenia poszkodowanych – do przyjazdu ambulansu. Dzięki możliwości szybkiego przemieszczania się nawet po zakorkowanych ulicach, udaje mu się szybciej dotrzeć do osób potrzebujących pomocy.


RATOWNICTWO MEDYCZNE

NUMER ALARMOWY

999

Biuletyn Informacji Bublicznej

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego

ul.Pstrowskiego 28 B
10-602 Olsztyn

tel. +48 89 537 38 11
fax +48 89 537 38 10

e-mail: sekretariat@wspr.olsztyn.pl


© Copyright 2019 by WSPR OLSZTYN | All right reserved.
Projekt i wykonanie: Artneo.pl